Архів подій
Законодавче регулювання
Конференції
Моніторингові звіти
Звіти до ЄМЦННЗ
Стан виконання Плану заходів
Поточні моніторингові звіти
Звіти у сфері потреби та споживання лікарських засобів, що містять підконтрольні речовини, сильнодіючі препарати та отруйні речовини
Звіти у сфері зловживання підконтрольними речовинами, сильнодіючими препаратами та отруйними речовинами
Звіти у сфері надання медичної допомоги особам які мають психічні та поведінкові розлади у наслідок вживання психотропних речовин та CALL- center
Профілактика хвороб пов'язаних з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Діагностика хвороб пов'язаних з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Лікування хвороб пов'язаних з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Медична реабілітація осіб з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Соціальна реабілітація осіб з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Проведення оглядів з метою виявлення стану сп’яніння
Громадське обговорення законодавчих проектів
Онлайн опитування

ПАРТНЕРИ

703899
Сьогодні
За тиждень
За місяць
Загальна статистика
167
1228
4936
703899

Счетчик joomla

Державна установа «Український моніторинговий центр з наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України є закладом охорони здоров’я з організаційно-методичною функцією моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації, що знаходиться під управлінням Міністерства охорони здоров'я України.
Український моніторинговий центр з наркотиків та алкоголю має витоки з Українського медичного і моніторингового центру з наркотиків та алкоголю МОЗ України який розпочав своє існування у травні 2006 року під головуванням доктора А.М.Вієвського, згідно наказу МОЗ України № 268 11 травня 2006 «Про організацію роботи з моніторингу алкогольної та наркотичної ситуації в Україні» та відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 29.03.2005 № 14297/1/1-05 до листа Представництва ПРООН щодо проекту «Національна обсерваторія з питань алкоголю та наркотиків» з метою створення системи раннього попередження і моніторингу алкогольної та наркотичної ситуації в Україні. Вперше в історії України ця установа мала перші обсяги державного фінансування, спільно з фахівцями Європейського Моніторингового Центру з наркотиків та наркотичної залежності у 2007 – 2009 роках напрацьовані Зрізи наркотичної ситуації в Україні. У 2010 році був напрацьований перший річний Звіт про наркотичну ситуацію в Україні у максимальній відповідності до європейських вимог. У тому ж році між Україною та Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності (ЄМЦННЗ) було підписано Меморандуму про взаєморозуміння.
Укладання зазначеного меморандуму дало можливість створити необхідну базу для повноцінної співпраці України з країнами Європейського Союзу у протинаркотичній сфері для набуття Україною у перспективі членства в ЄМЦННЗ.
Реалізація засад підписаного документу дозволило створити в Україні необхідні обсяги достовірної та науково - обґрунтованої інформації щодо стану наркотичної та алкогольної ситуації, що, в свою чергу, дало можливість ухвалювати правильні управлінські рішення на рівні держави. Моніторинг здійснювали за чітко визначеними багаторівневими європейськими та національними індикаторами: вживання наркотиків та алкоголю серед загального населення; смертність, обумовлена вживанням наркотиків та алкоголю; найбільш уражені території та групи населення, політика контролю за алкоголем та багато інших індикаторів.
Здійснення забору та аналізу інформації відбуватиметься на рівні 11 міністерств та відомств, та близько 28 неурядових організацій. профільним міністерством та Українським медичним та моніторинговим центром з алкоголю та наркотиків (УММЦАН) розроблено проект Постанови Кабінету міністрів України про систему моніторингу, розроблено положення про інформаційну карту, національний перелік достовірних джерел тощо.
Наступним кроком змін стала реорганізація центру у січні 2013 року Наказом МОЗ України, шляхом приєднання до Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. Основними напрямками роботи оновленого Інституту стало:

1. Соціальна психіатрія:
• медико-соцільні проблеми терапії пcихічних розладів у дорослих, дітей та підлітків, осіб похилого віку
• суїцидологія
• психосоматична медицина
• дитяча психіатрія
• примусові психіатричні заходи
• психіатрична допомога засудженим

2. Судово- психіатрична експертиза:
• судово-психіатрична експертиза залежних станів
• комплексна судово-психіатрична експертиза

3. Наркологія:

• хімічні форми аддикції (проблеми профілактики залежності від психоактивних речовин, тютюну)
• нехімічні форми аддикції (проблеми профілактики залежності від азартних ігор, Інтернету)

18 лютого 2015 року Наказом МОЗ України було призупинено процедуру реорганізації та відновлено статус Державної Установи «Український медичний та моніторинговий центр з алкоголю та наркотиків МОЗ України».
Метою Центру є проведення організаційно-методичної роботи щодо досягнення ефективних результатів у моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні, створенні системи раннього попередження загострення наркотичної та алкогольної ситуації, впровадженні сучасних форм профільної профілактичної роботи, реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров'я України та Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності.
Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також наказами Уповноваженого органу управління і Статутом Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України.